Gözleme Tarifi Videosu - Nefes Gözleme Yapılışı



Reklamlar. Video 7 Saniye Sonra Açılacaktır....



Video Yükleniyor..

Gözleme Tarifi - Nefes Gözleme Yapılışı

 

Malzemeler

hamuru icin gerekenler

1 kilo un

1 tane yas maya

2 tatli kasigi tuz

3 su bardagi ilik su

Yogurma kabina unu koyun tuzuda ilave edip karistirin.Unun ortasini acin mayayi koyun 2 bardak ilik suyuda ilave edip mayayi elinizle eritin.Diger 1 bardak suyu yavas yavas koyarak yumusak ele yapismiyan bir hamur elde edin.Hamurunuz lutfen sert olmasin.Hamur toparlanincada 5 dk daha yogurun.Iyi bir hamurisi yapmak icin guzel yogrulmus hamur sarttir. Hamurun ustunu ortup 1 saat mayalandirin.Hamur iki katina ciktigi zaman yeter.

 

Ic malzemesi icin gerekenler 

Yarim kilo ispanagi yikayin dograyin.Icine bir tatli kasigi tuz koyup elinizle ovarak suyunu sıkın.Tavaya siviyag koyun icine bir tane sogan dograyip kavurun ispanagamiza ekleyin.Pulbiber katin.Ben bide icine taze cökelek kattim ama sizler beyaz peynirde koyabilirsiniz.Ispanakli harcimiz hazir.

10 tane kadar patatesi haslayin ezin.Tuz pulbiber koyun.Tavada siviyag koyup bir tane kuru sogani kavurun patatese ilave edip iyice karistirin.Buda hazir.

Peynirli harcimiz icin gerekenlerde 1 kalip beyaz peyniri rendeleyin icine 1 tane kuru soganda rendeleyin ve maydonoz dograyip karistirin.buda hazir.

 

Hazırlanışı

Mayalanan hamuru mandalina buyuklugunde bezeler yapin.Oklava yada merdaneyle tabak buyuklugunde acin.Istediginiz harctan bir tarafina koyun diger tarafini kapatin.Yagsiz tavada yada sacda pisirin.Ben silexde pisirdim.Pisen gozlemelerinizin bir tarafini yaglayin.Afiyetle yiyin.

Cayida ocaga koymayi unutmayin.

 

Afiyet Olsun

Gözleme Tarifi Videosu - Nefes Gözleme Yapılışı tarifi, Gözleme Tarifi Videosu - Nefes Gözleme Yapılışı tarifi izle, Gözleme Tarifi Videosu - Nefes Gözleme Yapılışı tarifi videosu, Gözleme Tarifi Videosu - Nefes Gözleme Yapılışı malzemeleri, Gözleme Tarifi Videosu - Nefes Gözleme Yapılışı nasıl yapılır malzemeleri

08/02/2017

İzlenme : 230

Kategori : Hamur İşleri

Etiketler :

Yorumlar
Yorum Ekle